Záruka predaja
s home stagingom

Home staging

Ľudia kupujú srdcom, tak prečo im neuľahčiť „zamilovanie sa“ na prvý pohľad ?

Rozhodujú prvé sekundy !

Home staging je spôsob, akým z akejkoľvek nehnuteľnosti vytváram atraktívne miesto. Neosobné, ale esteticky veľmi príťažlivé.

Home staging vo svojej podstate znamená „profesionálnu prípravu nehnuteľnosti na predaj.“ V praxi ide o prácu s dekoráciami, ktoré výsledný efekt najviac ovplyvňujú a využiť silu prvého dojmu vo svoj prospech s cieľom zvýšiť záujem a predať klientovi nehnuteľnosť čo najrýchlejšie a najvýnosnejšie. “

Tento výraz bol prvý krát použitý v Amerike a zatiaľ čo tam sa veľmi rýchlo uchytil a rozšíril, na Slovensku ešte stále mnoho ľudí netuší o jeho existencii. A to je naozaj škoda. Pretože home staging by mal byť štandardom každého kvalitného realitného makléra. Rozhodujú prvé sekundy.

Viete že v zásadných otázkach sa rozhodneme do prvých 10 sekúnd? Psychológovia v štúdiách dokazujú, že dôležité rozhodnutia riadia viac pocity než hlava a že prvý dojem je kľúčový. Jednoducho povedané nikto nechce vidiet na fotkách kozmetické prípravky vyložené na zrkadle v kúpelni, špinavé riady v drese, alebo tmavé fotografie fotené proti svetle. Nehnutelnosť musí pôsobiť čisto, útulne ale zaroveň neosobne, aby sa tam vedel predstaviť každý potenciálny kupujuci.

Home staging nie je len o “uprataní” a dekorovaní, ale najmä o kvalitných fotografiách, ktoré u mňa zabezpečuje profesionálny fotograf.

Na detailoch záleží !

Home staging sa nevyužíva len pri predaji nehnuteľnosti. Túto službu ponúkam aj ľudom, ktorý už bývajú vo svojom, ale ich interiéru stále chýba “duša”. Po osobnom stretnutí a dohodntí si predstavy, sa pustím do dozariadovania Vášho Výsnívaného byvania.

Pre koho je home staging vhodný ?

  • Pre klientov, ktorí chcú zatraktívniť svoju nehnuteľnosť a tým zvýšiť zisk z predaja.
  • Pre klientov, ktorí chcú zrýchliť proces predaja.
  • Pre všetkých, ktorí túžia zútulniť svoj domov.
  • Pre konkurenčné realitné kancelárie ako doplnková služba.

Home staging v praxi

Ukážka home stagingu v praxi

Pred nedávnom som bola oslovená klientkou, aby som jej pomohla s predajom jej nehnuteľnosti. Po prvej obhliadke bytu som predávajúcej navrhla dve stratégie predaja: 1. Nehnuteľnosť predávať v aktuálnom stave "bez starosti" za to s nižším výnosom 2. Investovať a zmodernizovať interiér s cieľom zvýšiť výnos z predaja Po mojom doporučení, si vybrala druhú variantu. A celú realizáciu zverila do mojich rúk. Po realizácií mnou navrhovaných úprav a finálnom homestagingu sa byt predal do 24hodín od zverejnenia s oveľa vyšším výnosom ako klientka očakávala. Aj vy plánujete predávať nehnutelnosť? Ocenili by ste nadštandardný prístup? Chcete nielen predávať ale aj skutočne efektívne predať? Obráťte sa na mňa a o komplexný predaj sa postarám k Vašej spokojnosti. 👌

Posted by Ria Vrabel - Vysnívané bývanie on Friday, December 21, 2018